Pracownia Muzyki
Koordynator: Ariel Stawski

Oferta obejmuje zajęcia indywidualne, zespołowe oraz cykl spotkań dla placówek oświatowych.

Zajęcia wokalne – dla dzieci w wieku 7-15 lat
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki godz. 16:00-17:00, studio nagrań.
Program zajęć:
- Ćwiczenia emisyjne i artykulacyjne dostosowane do predyspozycji i wieku.
- Ćwiczenia oddechowe.
- Ćwiczenia gimnastyczne wzmacniające mięśnie oddechowe.
- Indywidualny dobór repertuaru oraz praca nad ich interpretacją.
- Zajęcia z kształcenia słuchu.
- Praca z mikrofonem.
- Percepcja muzyki - czyli wspólne uczęszczanie na koncerty muzyczne, słuchanie utworów wokalnych oraz ich analizowanie.
- Analiza muzyki i tekstów piosenek.
- Tworzenie własnych tekstów piosenek.
Zajęcia wokalne stwarzają możliwość do pielęgnowania zainteresowań, rozwijania zdolności w dziedzinie muzyki. Wspólnie odkryjemy Wasze mocne strony i wzmocnimy te słabsze. Gwarantuję przygotowanie do udziału w koncertach, konkursach i festiwalach, które rozwijają wiarę w siebie i pomagają przełamać nieśmiałość a także okiełznać tremę podczas publicznych wystąpień. Będziemy razem tworzyć wydarzenia muzyczno-wokalno-aktorskie , które przede wszystkim będą miały formę zabawy ale także nauczą Was pracy w zespole .
Instruktor: Julia Olędzka
Odpłatność: 40 zł/mies.

Teatr „Na Rogu” – dla dzieci i młodzieży od 10 lat
Zajęcia odbywają się w poniedziałki godz. 17:45-19:45, Sala Widowiskowa/Sala Edukacyjna.
Dodatkowo w roku szkolnym organizowane są dwudniowe zgrupowania artystyczne, przygotowujące do udziału w festiwalach teatralnych.
I Ty możesz zostać aktorem/aktorką naszego teatru, czyli grupy działającej przy Centrum Kultury w Świeciu. Teatr istnieje od 2017 roku, ma na swoim koncie 4 premiery,

festiwale m.in. w Grudziądzu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie czy Krakowie, no i oczywiście nagrody za najlepsze spektakle! Część z naszych uczestników wyruszyła już na studia, zabierając z sobą zdobyte umiejętności sceniczne, które wykorzystują na co dzień w życiu.
Bycia na scenie uczy Iga Jambor-Skupniewicz. Aktorka, reżyserka i logopedka w jednej osobie. A do tego ma niezliczone pokłady dobrej energii, którą chętnie się dzieli. Z Tobą również - wystarczy, że się zgłosisz.
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz
Zajęcia bezpłatne.

Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora „Kociewiacy”), nieodpłatnie
Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 11:00-13:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Instruktor: Janina Romańska

Sala Prób dla zespołów muzycznych, indywidualnie, 20 zł/godz.
Oferta dla osób muzykujących, daje możliwość rozwijania umiejętności wokalnych, bądź instrumentalnych w sali wyposażonej w sprzęt, w tym: nagłośnienie dla wokalistów, perkusja, wzmacniacze gitarowe. Próby odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. popołudniowych.
Instruktor: Przemysław Drewkowski

Studio nagrań
Studio nagrań zajmuje się produkcją oraz realizacją nagrań. Szczegółowa oferta dostępna na stronie Studia.
Realizator dźwięku: Adam Pawłowski
tel.: 52 562 73 75, kom.: 513 104 444, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klub Seniora „Kociewiacy”
Spotkania odbywają się w środy, godz. 13:00-15:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Przewodnicząca Klubu: Teresa Szyczewska

PROGRAM WINDA - oferta dedykowana do placówek oświatowych z gminy Świecie (przedszkoli, szkół), w tym: cykl audycji muzycznych organizowanych we współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz edukacja teatralna - spektakle skierowane do dzieci, młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Audycje Muzyczne dla placówek Oświatowych 2023/2024

8:20 - Szkoła Podstawowa nr 2 i nr 7
9:30 - Przedszkole Pod Klonem, Przedszkole Kangurek, Przedszkole Aniołowo
10:45 - Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa Lipinki


WRZESIEŃ (25.09.2023) - Wspomnienie wakacji
Parada wspomnień letnich przygód. Początek roku szkolnego to czas wakacyjnych podsumowań. Z dużą dawką pozytywnej energii rozpoczynamy powrót do szkolnych ław. Wypełnimy przerwy lekcyjne muzycznymi opowieściami znad morza, wspinaczek górskich, przejażdżek rowerowych czy leśnych ścieżek edukacyjnych, którym dziarsko przyświecały dźwięki wszechobecnej przyrody i ulubionych melodii.

PAŹDZIERNIK (16.10.2023) - Andrzej Szwalbe – muzyczny bohater Bydgoszczy
Człowiek wielu talentów, prawnik, pianista, polski działacz społeczny i kulturalny. Jego charyzma i osobowość przyczyniły się do powstania w roku 1953 Państwowej Filharmonii Pomorskiej. Przypominamy w tym miesiącu muzycznego bohatera, odznaczonego licznymi najwyższymi orderami. Pomoże nam w tym muzyka i brzmienie instrumentów dawnych.

LISTOPAD (20.11.2023) - W rytmie poloneza
Patriotyzm, umiłowanie i pielęgnowanie narodowych tradycji, kultury, języka, pokoleniowe przekazywanie lokalnych pieśni, wierszy i poszanowania wartości społecznych. Listopad to okazja do poznania i przypomnienia symboli narodowych w muzyce wokalnej i instrumentalnej oraz formach tanecznych. Wyjaśnimy pojęcia patriotyzm narodowy i regionalny. Muzyczna historia Polski w pigułce, przekazana śpiewem oraz linią melodyczną instrumentów.

GRUDZIEŃ (11.12.2023) - Świąteczna układanka
Już od najmłodszych lat mamy do czynienia z puzzlami i układankami. Wśród rozsypanych barwnych elementów wyszukujemy pasujących do siebie wzorów i kształtów. Na grudniowym koncercie ułożymy świąteczny obrazek, szukając brakujących fragmentów w różnych zakątkach świata, aby umieścić gotowe dzieło, jako prezent pod choinką. Nie traćmy czasu, zaczynajmy bożonarodzeniową zabawę.

STYCZEŃ (15.01.2024) - Taniec z niespodzianką
Taniec od zawsze kojarzy nam się z układem choreograficznym, ruchem, podskokami, obrotami, rytmicznym przytupem i wyszukaną gestykulacją. Już dziś poznamy pierwotne formy taneczne, ludowe obertasy, polki i galopy, tańce narodowe i klasyczne, układy współczesnych i kreatywnych form. Wyjaśnimy znacznie wyrażeń: tańce użytkowe i artystyczne, stylizowane i towarzyskie. Koncert pełen ruchu, energii i dobrej zabawy.

LUTY (05.02.2024) - Do góry i w dół – miłosna huśtawka
Jak głosi dawne porzekadło: w życiu różnie bywa, raz z górki raz pod górkę. Podobnie jest z naszymi emocjami. Luty to miesiąc zakochanych, ale czasem Kupidyn nie trafia celnie za pierwszym razem w serca naszych wybranków i z euforii popadamy w rozpacz. O miłości i uczuciach, zachwycie i rozczarowaniu opowiedzą słowa oper i operetek różnych epok, musicali i piosenek oraz utwory romantycznych poetów i kompozytorów. Amplituda emocji sięgnie dziś zenitu artystycznych wyznań wokalno-instrumentalnych!

MARZEC (18.03.2024) - Czterolistna koniczyna na szczęście
Wyjątkowe spotkanie z kulturą Celtów i muzyką zielonej wyspy. Odrobina szczęścia w tańcach ludowych i symbolice czterolistnej koniczyny. Zielone barwy irlandzkiej przyrody w muzyce filmowej, etnicznej, przy rytmicznych dźwiękach instrumentów, zespalających świat legend, baśni i rzeczywistości. Dobra zabawa dla dużych i małych, zaczarowana w kolorystyce znanych utworów. Historia życia św. Patryka oraz legenda o skrzacie pilnującym skarbu na końcu tęczy. Dziś wszystko to wyrażone słowem i muzyką etniczną.

KWIECIEŃ (17.04.2024) - Wiosenne porządki
Na dzisiejszym koncercie uporządkujemy formy muzyczne, ułożymy je według epok, stylów, charakteru, rytmu, dynamiki, kolorystyki i harmonii. Poszukamy podobieństw i różnic, aby wyeliminować chaos na rzecz czystych współbrzmień. Czy splot różnych grup instrumentalnych może stworzyć perfekcyjny efekt muzycznego poczucia estetyki? Wyjaśnimy pojęcie dysonansu, polirytmii, kakofonii, a także eufonii w muzyce. Nie traćmy czasu, niech budząca się do życia przyroda będzie dla nas motywacją do pracy.

MAJ (13.05.2024) - Podróż w nieznane
W tym miesiącu czeka nas prawdziwa przygoda, wyjazd bez konkretnego planu i wyznaczonej trasy. Śladami kompozytorów wybierzemy się za Ocean. Wsiądziemy bez biletu do pociągu, zabierzemy się na stopa lub polecimy balonem, nie zważając na lęk wysokości, aby w najdalszych zakątkach świata poznać prawdziwe historie muzyków, legendy związane z genezą powstania utworów czy rozwojem instrumentacji. Poprzez spontaniczne odkrycia doświadczymy czym jest prawdziwa improwizacja.

CZERWIEC (10.06.2024) - Lato z radiem
Koncerty, pikniki rodzinne i konkursy. W czerwcu powita nas najpopularniejszy sygnał radiowy w Polsce puszczany corocznie od 1971 roku. Kiedy powstało radio, jaka jest jego rola w kształtowaniu życia publicznego, podnoszeniu poziomu kulturalnego odbiorców, dostarczaniu przeżyć artystycznych i rozrywki oraz szerzeniu oświaty. Już dziś znajdziesz odpowiedź na pytanie czym są mas media i jakie są środki masowego przekazu. Wytypujemy własną playlistę, a nasze utwory zaaranżujemy w nietypowy sposób.

Edukacja Teatralna (27.11.2023)

Teatr Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa.

Harmonogram przedstawień:
godz. 8:20 - "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" (rekomendowane dla uczniów klas I-IV)
godz. 9:30 - "Złośliwości jej królewskiej mości" (PRZEDSZKOLA)
godz. 10:45 - "Kliknij, akceptuj" (rekomendowane dla uczniów klas V-VIII)

"To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" skierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat. Bajka o zasadach bezpieczeństwa w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. W szczególny sposób zwraca uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Mówi też o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w wolnym czasie. Żywy udział publiczności w spektaklu dodatkowo pomoże zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości.

"Złośliwości jej królewskiej mości" skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III.
Spektakl o zasadach dobrego zachowania, udowadnia że empatia, bezinteresowna pomoc i współczucie wobec drugiego człowieka są potrzebne na każdym etapie naszego życia i sprawiają, że świat jest piękniejszy.

"Kliknij, akceptuj" skierowany jest do uczniów klas V-VIII
Spektakl o akceptacji samych siebie i tego jak internet podcina nam skrzydła dając sprzeczne wrażenia jak wygląda prawdziwe życie.