Budynek główny Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 139

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 2 240 m2. W piwnicy znajdują się m.in. pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenie z piecem ceramicznym do wypalania gliny. Przy głównym wejściu od strony ul. Wojska Polskiego mieści się Punkt Informacji CK pełniący funkcję recepcji.

Na parterze znajduje się sala widowiskowa z 336 miejscami siedzącymi oraz przestrzenią dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Wyposażona jest również w sprzęt kinowy i ruchomy ekran. Posiada zaplecze sceniczne i garderoby dla artystów, w związku z czym może służyć także jako sala teatralna i koncertowa.

Na tej samej kondygnacji mieści się Klubokawiarnia Kultura (około 80 miejsc siedzących). Kawiarnia wyposażona jest w urządzenia audiowizualne oraz małą scenę koncertową. W przypadku większych wydarzeń kawiarnia wykorzystuje sąsiadującą z nią salę kulturalno-edukacyjną tzw. Kameralną Przestrzeń Widowiskową.

Kameralna Przestrzeń Widowiskowa oprócz specjalnie zamówionej na jej potrzeby sceny oraz sprzętu techniki estradowej posiada w pełni zautomatyzowany system projekcyjny, dlatego dobrze sprawdza się zarówno podczas koncertów, jak i konferencji oraz przedstawień teatralnych. Wielofunkcyjna sala wyposażona jest również w lustra, dzięki którym zespoły taneczne oraz grupy teatralne działające w CK mają stworzone odpowiednie warunki do rozwoju.

Na pierwszym piętrze znajduje się: sala zabaw Pracowni Rozwoju „Wyspa Skarbów” oraz sala do zajęć interaktywnych - oba pomieszczenia przystosowane są do zajęć z najmłodszymi odbiorcami kultury.

W dalszej części mieści się Studio Nagrań, które służy także jako sala prób muzycznych. Studio łatwo zlokalizować - drzwi wejściowe wraz z przylegającą do nich ścianą zostały wymalowane (2012 rok) w stylu pop-art przez świecianki - Karolinę Michałek, Julię Osinską i Natalię Trochowską. Legendy sceny muzycznej, m.in. Jimi Hendrix, John Lennon i Amy Winehouse, spoglądają ze ściany i wejścia do studia nagrań w CK.

Sala konferencyjna przygotowana jest na około 40 osób. Wyposażona jest w sprzęt audiowizualny. Służy także jako miejsce spotkań i działań Wolontariatu NN.

Na tym piętrze znajduje się również kabina kinooperatora z urządzeniami do wyświetlania filmów zarówno w systemie cyfrowym „Blue Ray”, jak i w systemie analogowym. Pozostałe pomieszczenia przeznaczone są dla administracji i instruktorów zatrudnionych w CK. Budynek wyposażony jest w system ochrony przeciwpożarowej i monitoring wewnętrzny oraz w windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.


Amfiteatr, ul. Sienkiewicza 6

Powierzchnia użytkowa wynosi 678 m2. Jest to budynek dwukondygnacyjny z zadaszoną sceną o powierzchowni 130 m2. Widownia pomieści jednorazowo około 3 000 osób. Posiada powierzchnie wystawowe dla około 20 stoisk z łatwym dostępem do punktów poboru energii elektrycznej oraz miejsce na dodatkowe zaplecze sanitarne. Całość ogrodzona jest stałym parkanem z dwiema bramami wjazdowymi od ulicy Sienkiewicza i wejściem dla uczestników wydarzeń od ulicy Kościuszki.

Obiekt użytkowany jest przez cały rok. Na pierwszej kondygnacji znajduje się węzeł sanitarny dla uczestników letnich imprez plenerowych z niezależnym wejściem z zewnątrz oraz pomieszczenie gospodarcze i magazynowe. Na drugim poziomie znajdują się pomieszczenia które są wykorzystywane przez Centrum Działań Plastycznych „Akademia”, w tym również pracownia fotograficzna oraz pracownia teatralna.

Obiekt wyposażony jest również w windę dla osób niepełnosprawnych.


Zamek krzyżacki, ul. Zamkowa 11 (obecnie w trakcie rozbudowy - obiekt niedostępny dla zwiedzających)

Zamek jest obiektem częściowo odrestaurowanym z zachowaniem wymogów konserwatorskich do funkcji turystycznych. Budowla usadowiona jest na wzniesieniu o wysokości około 4 metrów. Charakterystycznym elementem tej średniowiecznej budowli jest wieża o wysokości 34,7 m stanowiącą ciekawy punkt widokowy na panoramę miasta.

Zamek to obiekt turystyczny oraz miejsce wielu wydarzeń artystycznych. Piwnica zamku służy również jako sala koncertowa o niepowtarzalnym klimacie, która może pomieścić jednorazowo około 250 osób. Pomieszczenie na trzeciej kondygnacji to dawny refektarz, który dziś pełni rolę sali wystawowej o powierzchni około 400 m2. Dziedziniec zamku również wykorzystywany jest jako plac na różnego rodzaju działania kulturalne i rozrywkowe. Może on pomieścić ponad tysiąc uczestników jednocześnie.

Pod zamkiem znajduje się utwardzony teren, który służy jako parking i pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną. Te tereny też są wykorzystywane przez CK jako miejsca dużych imprez kulturalnych.


Izba Regionalna Ziemi Świeckiej, ul. Kopernika 2

Budynek jest częścią budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Powierzchnia pomieszczeń wystawienniczych wynosi około 100 m2. W pięciu salach wystawione są eksponaty przybliżające historię naszego regionu.


Wszystkie obiekty użytkowane przez CK są własnością Gminy Świecie. Do swojej działalności CK wykorzystuje również inne miejsca, takie jak: stadion miejski KS „Wda”, Halę Widowiskowo-Sportową, tereny parku miejskiego położonego przy ul Sienkiewicza, Duży Rynek w Świeciu.