Kompozytorka, ceniona autorka tekstów, edukatorka.
Mówi o sobie, że zarabia na życie pisaniem piosenek. Należy do wąskiego grona polskich twórców żyjących z tantiem autorskich. Ma na swoim koncie 8 albumów oraz wiele utworów stworzonych dla innych artystów, notowanych na liście AirPlays - 100 najczęściej odtwarzanych w polskich radiach piosenek. Od 2022 roku Patrycja prowadzi platformę edukacyjną w sieci i wspiera twórców oraz artystów w ich drodze zawodowej.
Fot. Kamila Markiewicz-Lubańska
Jej przygoda z muzyką trwa już 25 lat. Zaczynała jako liderka zielonogórskiego zespołu O! la, la, by po wydaniu w 1996 roku płyty „Euforia” (Koch) skupić się na karierze solowej. Największy sukces komercyjny odniosła albumem „Bajeczki” (Polygram 1997), który prócz nagród („Playbox”, „Indywidualność roku”, nominacja do nagrody „Fryderyk”) i tras koncertowych, przyniósł też dwa wielkie hity, dziś śmiało można powiedzieć – evergreeny polskiej muzyki pop, piosenki: „Jak ja wierzę” i „Radosny”.
Mistrzyni pozytywnych emocji, czy jak niektórzy ją nazywają, gwiazda piosenki liryczno-optymistycznej, kontynuowała artystyczną ścieżkę na kolejnych płytach: „Kim więc jestem” (Polygram 1998) – wyprodukowanej przez Wojciecha Waglewskiego (na której wystąpiła m.in. w duecie z Kasią Nosowską) i wydanym parę lat później „Roczniku ’72” (Gorgo/EMI 2005) – na którym z kolei pojawiła się plejada znakomitych polskich instrumentalistów młodego pokolenia, m.in. Marek Napiórkowski. To właśnie o „Roczniku ’72”, pisał jeden z recenzentów: „Patrycja (…) nie popełnia grzechu, który ma na sumieniu większość jej koleżanek po fachu. Nie kopiuje zachodnich wzorców, nie komponuje prostych i bezdusznych utworów, nie pozwala sobie na odrobinę grafomanii, aby tylko dotrzeć do słuchacza” (Ozon, 12 – 18 I 2006, Przemysław Dziubłowski).
Następne krążki artystki to wydany w 2011 roku „Ogród niespodzianek” (Dream Music), z którego pochodzą single: „Tratwa” oraz „Czy komuś jeszcze wstyd?” i o 2 lata młodszy album „Mój Jezus nie pija coli” (Effortless). Tu ciekawostka, niewiele osób wie, ale prawdziwy fonograficzny debiut Patrycji to jej gościnny udział w płycie Acid Drinkers „Fishdick” (Loud Out Records 1994) w piosence „Balada”. Na szczególną uwagę zasługuje album „Manior i Mazajla". Hermetyczna opowieść o podróży duszy ku oświeceniu, jaką Patrycja nagrała we współpracy z Pawłem Betleyem w 2002 roku.
Najnowsze wydawnictwo to podwójny CD zawierający album „OGÓLNIE CHODZI O TO" (premiera 28 X 2020) oraz EP-kę „HULAJ DUSZA" (premiera 24 VI 2022). Rok 2024 przyniesie nowy album Patrycji, tym razem w rockowej odsłonie. Planowana trasa z klasycznym składem gitara, bębny, bas, wokal - obejmie utwory z nowej płyty i największe przeboje, w tym piosenki, które Patrycja pisała dla innych artystów.
Piosenki Patrycji pojawiają się na singlach i albumach oraz ścieżkach dźwiękowych filmów oraz seriali. W roku 2014 napisała teksty na debiutancki album chóru Sound’n’Grace. Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i osiągnęła status platyny, a pochodzący z niej singiel „Dach” był przebojem roku 2015. W 2017 powtórzyła poprzedni sukces – utwór „100” był jedną z najczęściej granych polskich piosenek w 2017 roku. W roku 2021 Patrycja podjęła też owocną współpracę z legendarnym Kombi i jego liderem Sławomirem Łosowskim, tworząc teksty na najnowszy album grupy pt. „Minerał Życia".
Pasją Patrycji jest duchowość, a codziennym zajęciem czat z duszą. Ma bardzo serdeczny kontakt ze słuchaczami i jest przez nich bardzo wspierana.