Zapraszamy do Świecia w dniach 1-2 maja na Festiwal „Ars longa, vita brevis” –  w kręgu 12 gwiazd.


Każda z 12 gwiazd ulokuje się w innym zakątku miasta i przedstawi odrębną dziedzinę sztuki: teatr, literatura, kino, taniec, muzyka, śpiew, fotografia, grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba i ceramika.
Przygotowaliśmy interesującą propozycję artystycznego spaceru w czasie którego uczestnicy poznają potencjał edukacyjny miejskich placówek kulturalnych, oraz dzięki działaniom interaktywnym, staną się uczestnikami i twórcami kultury.
Przez pierwsze dwa majowe dni nasze miasto będzie intensywnie tętniło życiem kulturalnym. Turniej wiedzy europejskiej, seanse bajkowe i filmowe w kinie sferycznym, mobilnym kinie 7D, oraz kinie plenerowym, warsztaty ceramiczne, graficzne, malarskie i fotograficzne, koncerty dla dzieci i dla dorosłych, przedstawienia teatralne - to tylko namiastka tego co czeka na Państwa w I edycji naszego Festiwalu Sztuki.
Szczegóły wydarzenia: tutaj

Do stworzenia grafik Festiwalu „Ars Longa, Vita Brevis – w kręgu 12 gwiazd” wykorzystano pracę Zofii Kalinowskiej. Praca powstała w ramach pleneru malarskiego „Świecie na Portrecie”.