Najpóźniej od 1926 roku Marta Porażyńska prowadziła skład obuwia, skór, galanterii (walizki, torebki) oraz przyborów szewskich przy Rynku 11. W 1931 roku przeniosła swoją działalność z lokalu dzierżawionego od Piotra Bilickiego do kamienicy przy Rynku 6. W należącym do niej „Pomorskim Domu Towarowym” można było nabyć płaszcze damskie, męskie, dziecięce, jupy, ubrania gotowe i z metra, bławaty, nakrycia głowy oraz wszelkiego rodzaju obuwie. M. Porażyńska wiedziała, że programy lojalnościowe są efektywne i mają realny wpływ na sprzedaż. Prawdopodobnie jako pierwsza w Świeciu zastosowała długotrwałe działania marketingowe, służące do budowania oraz podtrzymywania pozytywnych relacji z klientami.
Nie później niż od 1926 do 1935 roku lokal w tej samej kamienicy zajmowała drogeria Tadeusza Wardzińskiego. Można było w niej nabyć aparaty fotograficzne, błony, płyty, papiery i chemikalia fotograficzne firmy GEVAERT, mydła i kremy toaletowe, mydła do prania, pasty i szczoteczki do zębów, wodę kolońską, artykuły malarskie (m.in. lakiery, pokosty, farby, oleje, szczotki, pędzle), siodlarskie, oleje i smary Gargoyle Mobiloil, oliwy i tłuszcze do maszyn, drożdże i prospekty do wyrobu win domowych. W drogerii wykonywano również wywoływanie, powiększenia oraz odbitki zdjęć.

Ilustracja:
„Pomorski Dom Towarowy Marty Porażyńskiej” oraz „Drogerja” Tadeusza Wardzińskiego przy Rynku 6 – na balkonie stoją (od lewej): Marta Porażyńska, córka Wiktoria Regent z mężem Teodorem i synem Henrykiem, fotografia wykonana 24.03.1934 roku; zbiory Heleny Perlickiej.

Thadaeus Franz Wardziński urodził się w Serocku w 1890 roku. Należał do Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Świeciu. Zmarł w Świeciu w 1975 roku.